DUNAJ-TATARU. BAZA ODPOCZYNKU

Wyspa Tataru znajduje się do 9 km od portu „Izmaił” i jest regionalnym landszaftowym parkiem Izmailskiego leśnictwa. Wyspa nie ustaje przyciągać turystów i prosto amatorów aktywnego odpoczynku swoimi skarbami: łęgowymi lasami, zielonej dróżkiej imienia Olega Potapowa, która zebrała w sobie unikalne rodzaje roślin, zaniesionych do Czerwonej księgi Ukrainy. Jeszcze jeden ciekawy fakt – wyspa wykorzystuje się w eksperymentalnych celach jak areał dla białych dzikich askanijskich bawołów, zawiezionych na początku tego stulecia na wyspę z Ukraińskiego Narodowego rezerwatu „Askanija Nowa”.
Cały rok do usług turystów zagospodarowane, dwaj–, trój- i czteromiejscowe numery, rozmieszczone w komfortowych korpusach i drewnianych kotedżach. W każdym numerze: przytulna sytuacja, miękkie meble, satelitarna telewizja i pełny węzeł sanitarny.
Mieszkalny fundusz bazy odpoczynku „Dunaj-Tataru” włącza:
jednopiętrowy sześciumiejscowy kotedż z rodzajem na zbiornik wodny;
dla gości domek na osiem trzyosobowych numerów z oddzielnym wejściem dla każdego i werandą z rodzajem na Dunaj i zbiornik wodny;
oddzielny korpus na dziewięć numerów, z których osiem dwuosobowych numerów i jeden osiemmiejscowy numer. Wszystkie numery z rodzajem na Dunaj i terytorium bazy;
dla gości numery na statku motorowym „Lebediowka”.
Baza odpoczynku „Dunaj-Tataru” proponuje szerokie spektrum rozrywek :
– bilardowy klub;
– sauna;
– letnia kawiarnia.
Dla amatorów aktywnego odpoczynku :
– siatkówkowy placyk;
– piłkarskie pole;
– stołowy tenis;
– nadanie inwentarza dla sportowych gier;
– wypożyczenie kwadrocykłów;
– wypożyczenie katamaranów i kajaków.
Baza odpoczynku „Dunaj” włącza dziecięcy placyk dla najmniejszych gości:
– batut;
– bujaki;
– piaskownica;
– dziecięca zjeżdżalnia.
Wyodrębniona strefa odpoczynku jest malowniczym zakątkiem zielonej przyrody, ozdobionym sztucznym zarybionym jeziorem, w którym można łapać rybę. Dla stworzenia większego komfortu, po obwodzie jeziora są rozmieszczone przytulne piknik-pawilony z mangałami, gdzie można dobrze przeprowadzić czas jak z rodziną, tak i w kompanii przyjaciół.
Baza odpoczynku „Dunaj-Tataru” nadaje możliwość różnych spacery na komfortowych statkach motorowych „Lebediowka”, „Azow” i przechadzce kutrze „Tataru”, a także trójmaran „Bessarabia”.
Tu można spróbować prawdziwą besarabską kuchnię, którą od dawna słynie ten region. Besarabia wciągnęła do siebie kulinarne spuścizny wszystkich narodów co mieszka na jej terytorium. Jej właściwością jest harmonijna przeplatanka różnych narodowych kuchni. Tu i ukraiński barszcz, i bułgarski kurban, i gruziński szaszłyk, i Mołdawska mamałyga, i zazwyczaj słynna lipowańska juszka. A czego tylko popłacał Dunajski śledź, który zazwyczaj stosuje się do pokarmu słonym i który jest znany swoimi smakowymi jakościami daleko poza zasięgiem regionu i nie tylko! Duża ilość oryginalnych potraw dobrze uzupełni się świetnym i aromatnym winem.