ETNOPARK „NEW-WASIUKY”, ODESKI REGION

Ogółem w kilku kilometrach od Odessy, koło osiedla miejskiego typu Duża Dolina Odeskiego obwodu, znajduje się wysepka etnokulturalnej spuścizny. Świetny etnopark New-Wasiuky jest różnymi kierunkami, które nie zmuszą nudzić się. Amatorom zwierząt spodoba się kontaktowe zoo swoją dużą ilością życzliwych wychowanków. Przecież naukowo udowodniono, że obcowanie z przyrodą polepsza nie tylko samopoczucie, ale i zdrowie. Zwierzęta mogą wyleczyć od różnych chorób, bądź to zwyczajne zaziębienie czy choroba podpierająco-ruchowego aparatu. Dla amatorów czegoś niezwykłego tu jest czym zdziwić! Unikalne „Strusie domostwo” nikogo jeszcze nie zostawiło obojętnym. Tu można poznać wszystko o największych ptakach w świecie : jak zachowują się w przyrodzie; od czego zależy ich zabarwienie i rozmiar; dlaczego oni nie zdolne latać i nie poddają się treningowi. Oraz tu jest możliwość nakarmić ich, a jeśli powiezie, to i zobaczyć unikalne tańce, dokonane z szczególnym wdziękiem i wiedzą sprawy. Poza tym, można nabyć różne towary i pamiątki, takie jak, strusie jajko czy różne wyroby z skóry, skorupki i pierza. A kto chce przeprowadzić czas jeszcze i z korzyścią, temu do Rzemieślniczej wsi. To est centrum kulturalnej spuścizny i rzemieślniczych sekretów, które udzielają się z pokolenia do pokolenia. Niezwykły antykwariat, designerzy prace i dzieła sztuki – wszystkiego w dostatku. Prawidłowe obcowanie z przyrodą – ta sztuka, toż, czym przedtem temu nauczyć się, tym więcej korzyści te wiedze przyniosą. A dla umocowania doskonałego dnia – strefa barbecue doda otuchy, a restauracja „Pijana Chata” jest zawsze gotowa uszczęśliwić żołądek!

KONTAKTOWE ZOO

W kontaktowym zoo są przedstawione urozmaiceni przedstawiciele domowych i dzikich mieszkańców przyrody. W oddzielnych, specjalnie wyposażonych miejscach można spotkać różne rodzaje małp, osiołeków, ptaków i gryzoni, a także takie egzotyczne zwierzęta jak strusie. A w „Babcinym domostwie” można zanurzyć się do świata starożytnego gospodarstwa domowego. Tu mieszkają różne domowe zwierzęta: puszyste króliki, życzliwe koźlęta, ważne gęsi i o dźwięcznym głosie koguty. Kolekcja zwierząt stale rozszerza się i zasila się.
Najważniejsze zadanie kontaktowego zoo – organizacja oświatowej i poznawczej pracy dla zwiedzających. Fachowi przewodnicy wycieczki opowiedzą dużo ciekawych faktów o różnych rodzajach zwierząt, zaznajomią z biologicznymi właściwościami wychowanków. Podczas wycieczki nie tylko można poznać dużo nowej informacji, ale i kontaktować ze zwierzętami. Styczność i karmienie ich wywołuje morze emocji i zachwyt u różnych wieków i grup zwiedzających. W ogóle tu można przeprowadzić cały dzień w ciasnym kontakcie z przyrodą i miłymi rozmaitymi „puszystikami”. Wśród współpracowników parku zawsze są obecne weterynarze, toż wszystkie zwierzęta są zdrowe, przypilnowane, zaszczepione i poprawnie nakarmione. Duży plac i doskonały system wentyłacji pozwala podtrzymywać w zoo stale świeże powietrze. Wszystkie woliery są zawsze posprzątane i czyste. Karmienie spełnia się wyjątkowo karmem, który nadają współpracownicy kontaktowego zoo.

STRUSIA FERMA

Rozmieszczone w specjalnej ekologicznej czystej strefie strusie domostwo proponuje zanurzyć się do świata porywających, poznawczych i zdrowotnych przedsięwzięć.
Poznawcza część programu zaznajomi ze sposobem życia afrykańskiego strusia, właściwościom jego adaptacji, treści i hodowli w klimatycznych warunkach Ukrainy. Oraz dowiedzić się o fazach urodzenia i rozwoju tych egzotycznych ptaków, zaczynając z procesu inkubacji jajek, o geograficznych, historycznych i kulturalnie-socjologicznych aspektach życia tego rodzaju.
Rozrywkowa część programu podaruje nieodżałowane foto i wideo zapisu na tle ptaków, przegląd porywających filmów o tematyce treści, hodowli i historii afrykańskich strusiów.
Zdrowotna część programu pomoże odpocząć na specjalnie wyposażonym terytorium, gdzie zawsze świeże powietrze. Spróbować specjalne żywienie w przytulnej restauracji, gdzie każdy zwiedzający potrafi rozkoszować się potrawami ze strusiego mięsa i strusich jajek, które dobroczynnie wpływają na organizm człowieka.
Goście mogą nabyć różne pamiątkowi wyroby ze strusich jajek i strusiego pierza. Różnorodność urazi! Również można zamówić artystycznie załatwione formalnie skomplikowane pamiątkowe wyroby, takie jak malowanie czy artystyczne snycerstwo po skorupce strusiego jajka.
WAŻNIE! Dla zmniejszenia stresu zwierząt i żeby uniknąć otrzymania urazów, na terytorium strusiego domostwa zabrania się szumieć i głośny rozmawiać, biegać i odstawiać się od grupy, ubierać się do zbyt jaskrawej odzieży, przechodzić za ogrodzenie, karmić ptaków i przyprowadzać z sobą zwierząt.

WIEŚ RZEMIEŚLNIKÓW

Wieś składa się z różnych budowl, każda z których dokonana odpowiednio do narodowych tradycji narodów, co mieszka w Odeskim regionie.
KUŹNIA. W kuźni można nie tylko poobserwować za pracą maistra, ale i same spróbować odkuć gwóźdź czy podkowę na szczęście. Kowale podzielą się z gośćmi swoimi sekretami i metodami stworzenia arcydzieł. No a zwiedzający same przekonają się, na ile ten fach jest nie tylko ciężki, ale i porywający. Również w kuźnie można nabyć różne wyroby kute z żelaza.
GARNCARSKA PRACOWNIA. W garncarni dowolny ten, że życzy potrafi przejść mistrz-klasu po sztukaterii i malowaniu glinianych wyrobów, a także samodzielnie popracować na garncarskim warsztacie, co jest unikalnym doświadczeniem w nasz czas. Również można nabyć różne unikalne wyroby z gliny, które ciepło i przyjemnie urozmaicają dowolne wnętrze.
ŚWIECOWA PRACOWNIA. Świeca – była i zostaje symbolem przytulności i komfortu. Poza tym, świeca – nieodmienny atrybut romantyki i święta. Świece, zrobione swoimi rękami, – świetny prezent, który niesie swojemu odbiorcy nie tylko estetyczny rozkosz, ale i praktyczną korzyść. Na mistrz-klasu można wyrobić świece przez zalewanie masy świecy do rozmaitych form, zrobić rzeźbione świece czy parafinowe rączki.
MYDŁOWARNIA. Mydlarstwo swoimi rękami – to porywające zajmowanie, które pomaga oderwać się od trosek, przejawić swoją kreatywność, delektować od samego procesu tworu i, jest najważniejsze, stworzyć aromatne, wonne i niezwykłe mydło, które stanie się nie tylko oryginalnym i pięknym, ale także bardzo pożytecznym prezentem każdemu człowiekowi. W mydlarstwie można ucieleśnić swoje najśmiałe twórcze fantazje!
ARTYSTYCZNA PRACOWNIA. Jeszcze jednym z porywającego i ciekawego zajmowania, z którym można zapoznać się na mistrz-klasowi „Obrazy z kolorowego piasku”. On jest przewidziany na dzieci, praktycznie dowolnego wieku i, nawet, na dorosłych. Za pomocą specjalnej podstawy i kolorowego piasku można stworzyć niezwykły „piaskowy” obraz. Ta świetna ozdoba dla dziecięcego pokoju, biura, domu, stworzone swoimi rękami. Sam proces stworzenia obrazu rozwija twórczy smak, niestandardowe myślenie, małą motorykę kończyn i koordynację ruchów.
WINOKURNIA. Kiedyś, ten skomplikowany technologiczny proces, na szeregu z sekretnymi chemicznymi formułami, udzielał się z pokolenia do pokolenia. W nasz czas, mistrz-klasa daje możliwość poznać pracą winokurni na własnym doświadczeniu. Z gośćmi hojnie podzielą się doświadczeniem, mistrzowskimi sekretami i różnymi sposobami stworzenia alkoholowych napojów.

ATRAKCJE

W etnoparcie „New-Wasiuky” staje wszystko ciekawiej i ciekawiej. Atrakcje, jak dla dzieci, tak i dla dorosłych – stworzone po to, żeby każdy zwiedzający od małego do dorosłego potrafił w całości rozkoszować się odpoczynkiem, zakosztować radość i wesołość! Dorośli poczują się znów w dzieciństwie, a dzieci potrafią poznać grami, które swego czasu, tak przychwytywały ich ojców. Ogromne bujaki, batuty, które wyniosą kogokolwiek do niebios, kwesty i turnieje, zagadkowe labirynty, strzeleckie strzelnice i dużo że inne. Wszystko żeby zapomnić o czasie i nie zechcieć zatrzymywać się. Przecież „schodzi do króliczej nory” tak chce się poznać, że dalej…

STREFA BBQ

Mistrzostwo i fantazje kuchmistrzy w przygotowywaniu różnych rodzajów smacznych potraw jest niewyczerpane. Spróbujcie się – eksperymentujcie z przepisami, i kto zna, może Wasz pokarm, okaże się jedną z najapetycznych. Dodajcie do procesu wesołości i radości, zaprosijcie druhów, z którymi przyjemnie przeprowadzić czas, i barbecue-wieczorek zapamięta się na długo! Na terytorium są wszystkie narzędzia dla doskonałego barbecue: kraty, mangały, rożna, węgiel i podpalacze, których można wziąć do dzierżawy. A jeśli coś u Was nie wychodzi i Wam potrzebuje się pomoc, to współpracownicy etnoparku gotowe zorientować się z wszystkimi powstałymi u Was problemami.
Strefa barbecue jest prezentowana przez duże terytorium dla obcowania – altaną, w której można komfortowo przeprowadzać czas do oczekiwań poczęstunku. Strefy altany mają różne rozmiary, zależnie od ilości człowiek. Obok znajduje się żarownia, u której można przygotować apetyczny pokarm czy prosto pogrzać się…

KARCZMA „PIJANA CHATA”


TERYTORIUM