RAFTING NA POŁUDNIOWYM BUGU. MYKOŁAJIWSKI OBWÓD. WIEŚ MYGEJA (Wyjazd s Odesy)

Południowy Bug – jedna z największych rzek Ukrainy po Dnieprze i Dniestrze. To spokojna równinna rzeka w wierzchołkach. Jednak, w średnim nurcie Południowy Bug przechodzi przez złamania granitowych ras, dolina rzeczki zacieśnia do 200-600 metrów, brzegi stają się stromymi, a w łożysku pojawiają się progi i wyspy. Jedno z lepszych miejsc dla raftinga na Południowym Bugu znajduje się w Mykolajiwskim obwodzie niżej z prądem od miasta Perwomajsk między wsiami Grusziwka i Mygeja. To terytorium wchodzi do Narodowego Przyrodniczego parku „Bużski Gard” i uznana przez jedną z siedmiu przyrodniczych cudów Ukrainy. Malownicze miejsca, chimeryczne wygięcia granitowych skał, burzliwa woda i ciche zatoki rzeczne stwarzają niewiarogodnej piękności pejzaż – prosto raj dla fotografów, odnotować tu chce się dosłownie każde mgnienie.
Rafting na Południowym Bugu podejdzie i nowicjuszom, i więcej posuniętym wędrowcom. Zależnie od poziomu wody Mygejskie progi klasyfikują jak przeszkody 2-3 kategoria trudności. Tego wystarcza, żeby otrzymać pojęcie o tym, że taki raftingг i zrozumieć czy podoba się wam taki rodzaj odpoczynku. Tym więcej, że specjalnego przyzwyczajenia i treningów dla tego nie trzeba, a konieczny ekwipunek gościom nadają.
Poza tym, na wyjeździe z wsi Mygeję znajduje się sztuczny cwał, w którym z czasem utworzyło się bardzo piękne jezioro z najczystszą turkusową wodą. W nim prosto obowiązkowo należy popływać.
A z górnego punktu cwału przed siebie nad Radonowym jeziorem jest trzystu metrowy trolley. 15 sekund prawie wolnego polotu i szaleńczego pluśnięcia adrenaliny zabezpieczony