ODESKIE KOTY

Koty dla odesytów zawsze były nie prosto zwierzętami, a pełnowartościowymi mieszkańcami miasta. Kotom nawet budują domki, a Odeska miejska rada uznała ich za część ekosystemu. Tu ich rzeczywiście dużo i wszyscy oni wyglądają dosyć utuczonymi. Teraz w mieście stanęły pojawiać się nawet pomniki kotom.
„Bez kota – i życie nie to”, – świadczy odeska ludowa mądrość. I absolutnie poprawnie – jak by wyżyliśmy w tym okrutnym świecie bez kotów? Naprawdę, gdzie nie utrafisz, obowiązkowo natkniesz się na istotę kociego wyglądu zewnętrznego. Tak czy owak, lecz odeskie koty – to absolutnie szczególny rodzaj kotów. Rzecz w tym, że do inności swoich leniwych pobratymców w innych miastach, oni pracują! Kotów można spotkać wszędzie! Oni ozdabiają sobą jubilerskie sklepy, gdzie służą chodzącymi czworonogimi witrynami i modelami (tak-tak, jubilerzy lubią zakładać niektóre swoje drobiazgi na puszyste modnisie). Pracują na poczcie – pomagają gatunkować listy i posyłki czy prosto zależywajut korespondencję dla nadania jej szczególnego kociego ducha. Niemało kocich samozabwienno pracuje w zakresie handlu – tu oni wyświadczyli nieocenione usługi z oczyszczenia terytorium od szczurów i myszy, a także pracują na łanie promocji, marketingu i merczandajzinga (dowolna kotka ubierze sobą witrynę i twórczo uzupełni proces wykładu towaru na pułku – nie znaliście?).
Często kotki i koty wzmocniono współpracują z ludźmi w żywieniu zbiorowym – pomagają restauratorom w bezwzględnej walce z gryzoniami, degustują produkty w celu jakości (jeśli w kawiarni jest kotka – to gwarancja, że pokarm tu jest jakościowy, ponieważ złe ona jest nie będzie) i cieszą zwiedzających.
Odessa – rzeczywiście, miasto kotów. I odesyci stosują do kotów pełen drżenia i delikatnie, z miłością i szacunkiem.
Kot – szanowany członek w wielu odeskich rodzinach… Czasami, ilość kotów w rodzinie osiąga dziesiątka… 

domki, które odesyci budują dla ulicznych kotów

Rudy Rumb – prawdziwy morski kot. Podejmuje zdolność do obrony naszego kraju i bojowy duch marynarzy brzegowej ochrony. Czasami kradnie na kambuzie, lecz pogranicznicy zazwyczaj zamykają na to oczy.

domki, które odesyci budują dla ulicznych kotów

Nad wejściem do „Turystycznego informacyjnego centrum miasta Odessa” też paraduje kot.
Berta – współpracowniczka Turystycznego informacyjnego centrum w Odessie, z radością spotyka wszystkich gości


WYCIECZKI PO ODESSIE

WYCIECZKA DO KATAKUMB ODESSY