KRYŻANOWKA. ODESSA (ODESA)

To uzdrowisko ciekawy tym, co tu ciche, spokojne i przytulne. Przytłaczająca większość domów miejscowych mieszkańców — prywatny sektor wysokością nie bardziej trzech pięter, na podwórzu u każdego cwietuszczije drzewa albo krzaki. Z-za tego osiedle wygląda bardzo zielonym, zresztą, tu nawet jest ulicą pod nazwą «Zielona»!
Mimo na bezpośrednią bliskość dużego miasta, odpoczynek w Kryżanowkie nie można nazwać aktywnym. Przeciwnie, tutaj przyjeżdżają, żeby odpocząć od miejskiej krzątaniny, zrelaksować się i pobyć sam na sam z sobą albo swoimi bliskimi. Wriad czy znajdą się odzewy tych, kto marzył odbyć tu aktywny zapalający urlop. Kryżanowka (Odessa) jak gdyby «oddycha» ukojeniem i spokojem: wzdłuż ulic bez pośpiechu chodzą wczasowicz, na plaży osłabione leżą turyści.
Problemów z odżywianiem tu nie ma: mnóstwo przytulnych kawiarń i restauracji zawsze rady spotykać interesantów. I chociaż tu nie ma rozrywkowych szkół z żywą muzyką i dyskotekami, miejscowe kawiarnie « zapodzieją » swoim ciepło i życzliwością. Liczny szkoły stanowią « rodzinny interes », przechodzić od rodziców do dzieci, dlatego i kuchnia tu bardzo smaczna — wynik wieloletniego doświadczenia.
Zresztą, większość hoteli w Kryżanowkie proponują swoje odżywianie albo też pozostawiać możliwość przygotowywania samodzielnie. Siedziby ludzkie tu bardzo dostępne, ceny dosłownie cieszą ilością zer! Przy tym jakość numerów bardzo dobre: współczesne meble, «świeży» naprawa, piękny wygląd. Liczny hotele i mini-hotele w Kryżanowkie proponują bezpłatnie plażowy inwentarz: parasole, leżaki i ręczniki. U pewnych można poprosić naprokat rower i przejechać się wzdłuż linii brzegu – pozachwycać się zachodem albo po prostu odetchnąć morską bryzą.
Kryżanowka rozmieszczona na samym brzegu morza, pewne domy znajdują się praktycznie nad brzegiem. Na każdej fotce można zauważyć, o ile tu czysta i piękna plaża: blado-żółty piasek, świeża zielona trawa, niebieskie morze.
Przybrzeżna linia niezbyt szeroka, wszystkiego koło 40 metrów, ale zato ona rozciąga się na kilka kilometrów w strony. Na horyzoncie widoczne okręty, przycumowane w odeskim portowi. Przyroda szczodrze obdarowała to miejsce różnorodnością farb a niewielka liczba wczasowicz gwarantuje spokój i czystość naokoło.