PLAŻE CZERNOMORSKA. ODESKI OBWÓD

Czernomorsk znajduje się w 30 km od Odessy nad brzegiem Morza Czarnego. Miejscowość naokoło miasta posiada mnóstwo właściwości leczniczych. Miękki naturalny klimat sprzyjająco wyraża się na zdrowiu i samopoczuciu wczasowiczów.
W Czernomorskie was spotka Morze Czarne, wzdłuż którego rozciągnęły się aksamitne, dobrze wyposażane piaszczyste plaże. Tu znajdziecie wszystko co niezbędne – szatnie, kabiny prysznicowe z jałową wodą i tak dalej. Na wybrzeże znajdują się bazy wypoczynkowe, hotele, sanatoria i dziecięce biwaki.
Powietrze w Czernomorskie czyste, pomieszane z stepowego i morskiego, czym i przyciąga mnóstwo wczasowiczów, jak z Ukrainy, tak i z innych krajów. Oprócz tego, wam bardzo spodoba się opalać się pod promieniami szczodrego południowego słońca! Plażowy sezon tu zaczyna się w kwietniu i kończy się lisz w październiku. Średniomiesięczna dzienna temperatura powietrza w lipcu – najbardziej gorącym miesiącu roku, waha się od 25 do 30 stopniów. Z powagą powiedzieć, że letni upał tu trochę osłabia się zza bliskiego rozmieszczania morza i limanów.

NIEWIELE HISTORII…

Czernomorsk – stosunkowo młode miasto, ale, nie zależnie od tego, on – bardzo piękny i nadzwyczaj czysty. W okres z 1928 po 1951 rok Czernomorsk był znany pod nazwą Bugov, w 1952 roku go już zwą Iljiczewskij. Od 1973 roku – Iljiczewsk. A w 2018 roku miasto otrzymuje swoją obecną nazwę.
Ziemie, na których teraz znajduje się Czernomorsk, w XVIII stuleciu były zamieszkałe uciekinierami z Ukrainy, Rosji i Mołdowy. Oni osiedlali się na oddzielnych chutorach, które wtenczas nazywały Bugowymi w zaszczyt pierwszego przesiedleńca do tych krajów, – Bugu. Przed 1924 rokowi ludność chutorów znacznie zwiększa się, a już po Drugiej światowej wojnie nawet powstaje osiedle stoczniowców.
***

W Czernomorskie jest wszystko niezbędne do cudownego odpoczynku: i mnóstwo usług, co nadaje się, i, że bardzo ważnie, przepiękna atmosfera! Na plażach miasta możecie przejść na ślizgaczach, kutrach, „bananach” i tak dalej. Jeśli wy – amator sportu, to tu są stworzone wszystkie warunki dla gry do plażowej siatkówki czy piłki nożnej.
Dla tych, kto oddaje przewagę wesołemu przeprowadzeniu czasu wolnego, w Czernomorskie działa mnóstwo restauracji, barów, kawiarń i nocnych klubów. Poza tym, tu proponują się różne wycieczki. Amatorzy cichego i spokojnego odpoczynku mogą przeprowadzać swój czas, spacerując po mieście, przecież tu jestem na co popatrzeć! Czernomorsk słynie pięknością swoich fontann, które tu bardzo dużo. Najznane z ich – Duża fontanna i fontanna „rusałeczka”. Niemożliwie ozdabiają miasto współczesne parki, aleje i nieprawdopodobnie piękne klomby.
Dla małych gości miasta toże jest wiele ciekawego. Po całym mieście znajdziecie dziecięce altany, placyki, atrakcje, gdzie wasze dziecko może przeprowadzić czas. W Czernomorskie zawsze jestem czym zająć się, on jest piękny i ciekawy w dowolny czas doby.
Jednym z prieimuszczestw odpoczynku w Czernomorskie pojawia się jego bliskie rozmieszczanie do Odessy. Który by uzdrowiska w Odeskim obwodzie nie wybralibyście, po prostu niezbędne poświęcić jeden dzień i pojechać w Odessu. Tu tyle wszystkiego ciekawego, że swoją podróż w to miasto będziecie wspominać długo!
W Czernomorskie was czeka masa rozrywek, czyste plaże z wszystkimi wygodami i niewiarogodna atmosfera.