SAUVIGNON. ODESSA (ODESA)

Osiedle Sauvignon – jeden z najpiękniejszych i jednocześnie prestiżowych rejonów Odessy. Nazwanyj w dumę jednego z gatunków francuskiej winorośli, wykorzystywanego dla produkcji win. Sauvignon znajduje się w 18 kilometrach od centrum Odessy. A dokładniej – w Owidiopolskom rejonie, chociaż jechać tam całkiem nie długo. Sauvignon znajduje się w przepięknej miejscowości, jemu jest charakterystyczny daleki zasięg morskiego nadbrzeża. Szczególnie odróżniają osiedle puszystość i bogactwo. Tu możecie zapoznać się z zamożną i kulturalną połową ludności.
Odznacza się Sauvignon także połączeniem stepowego i morskiego powietrza. On pomoże przy leczeniu mnóstwa chorób. Dziękując ciepłemu i łagodnemu klimatowi, odpocząć na obszarze możecie w dowolny czas roku. Dość rozwinięta infrastruktura sauvignon. Przedszkole, szkoła, różne sklepy, restauracje, kawiarnia, sauny, basen, zdrowotny kompleks, Spa-centrum z różnymi procedurami i artezyjską wodą, bowling, bilard, bank, klub nocny, agencja turystyczna i mnóstwo innego znajduje się w osiedlu.

TROCHĘ HISTORII…

Historia Sauvignona zaczyna się od 1997 roku. Kiedy powstaje pragnienie stanąć bliżej do przyrody ale do tego nie pragnie porzucać miasto – podmiejskie willowe miasteczko staje się kompromisową decyzją. To wyróżnili założyciele projektu «Sauvignon». Przejąwszy doświadczenie rozwiniętych krajów opracowali budowlany program, są której polegała w opanowaniu mniej więcej 450-i ha ziemi i stworzenia kompleksu mieszkalnego, której winien był nosić jednoimienną nazwę. Historycy zaznaczają, co ziemie Sauvignona są zamieszkałe już nie pierwsze tysiąclecie. O tym świadczą różne znaleziska, które były ujawnione na terytorium.
Chodzą pogłoski, że znany uczony-winiarz Wasilij Jegorowicz Tairow bez małego dziesięć lat szukał odpowiednie klimatyczne warunki dla hodowania winogrona. Jego wybór zatrzymał się właśnie na tych ziemiach. Dlatego Sauvignon – bardziej najsprzyjająca nazwa dla mieszkalnego masywu, która asocjuje się z nazwą jednoimiennej francuskiej prowincji i wszystkim znanego gatunku winogrona. Z czasem zaczęły pojawiać się pierwsze budowy, potem ulice i nawet osiedla. Teraz ich istnieje 9. Każdy jest odmienny jeden od jednego jak po ilości tych, co mieszka, tak i po wielkościach działek, architekturze. Teraz Sauvignon – to swego rodu znak firmowy, nazwa pomyślności, dostatku i sukcesu.
***

„Bohra Bohra Paradajs” i „Wschód” – dwa brzegowe kompleksy Sauvignona, które odpowiadają światowym standardom terytorium zdrojowego odpoczynku. Mają miejsce również i społeczne plaże: „uniwersytecka”, mała i duża społeczne plaże na Południowym stoku. Plaże piaszczyste czyste z mnóstwem pirsów, co wychodzi daleko w morzu. Jest charakterystyczna płycizna, co pozwala przeprowadzać dobrze czas, jak dorosłym, tak i dzieciom. Jedno z głównych przewag społecznej plaży jest wolne wejście. Tu są nieobecne szezlongi, parasole, lecz jest morze i piasek – głównie, że należy dla plażowego odpoczynku. Kompleksom „Bohra Bohra Paradajs” i „Wschód” jest właściwy dziwny rodzaj nad morze, mnóstwo zakładów i pierwszorzędna obsługa.
Dzieci mogą rozerwać się w plażowym miasteczku z parkiem wodnym i nadmuchiwanymi górkami. Przyciągnąć ich także może plac zabaw dla dzieci w sosnowym wiertłu, im będzie przyjemnie odpocząć i pobawić się obok fontanny „Dielfiny”. W Sauvignonie są kilku restauracji, kawiarnie-panów, klubów, które zainteresują starsze pokolenie. Tenisowe korty przyczynią się dobrej fizycznej formie i nie dadzą zatęsknić. Bliska odległość do Odessy pozwoli Wam dotrzeć do Południowej Palmiry w jakikolwiek moment, kiedy będziecie życzyły, i przeprowadzić tam czas wolny.
Sauvignon – spokojny i prestiżowy rejon. Zapomnicie tu o wszystkich swoich problemach, miejskiej krzątaninie i zechciejcie po prostu rozkoszować się odpoczynkiem! Mnóstwo rozrywek wniosą różnorodność w wasz odpoczynek. Wiele ciekawego tu znajdą do siebie jak dorosłe, aż dzieci. Każdy wczasowicz może wybrać plażę dobry dla siebie – społeczny albo też plażowy kompleks. Ale, w dowolnym przypadku, odpoczynek w sauvignon pozostanie w pamięci wam na zawsze!