
Na place znajdowały się cztery korpusy budów, rozbitych na 25 tego samego typu piętrowych sekcji, szeregi stoisk zostały ozdobione przez portykami, kołonnadami i kamiennymi arkadami. W liczbie pierwszych inwestorów byli znani w Odessie rodziny greckich handlowców, takich jak Ioannopuło, Sierafino, Papachadży, Rally a także Grigorij Iwanowicz Marazli-starszyj.
Dom po Dieribasowskoj 27, gdzie kładł się „Dom knigi”, jak i „okrągły dom” Majurowa w centrum placu, gdzie teraz TC „Afina” – pojawili się później. Jeszcze później głównym odeskim targiem stanął słynny Przywóz z „Owocowym passażem”, egzotyczny, wielogłosy i raznojazykij, wysławiony Babelem i Katajewym – a wtedy w tej roli był targiem na Greckiej. Tu można było znaleźć wszyscy – od chleba, win i napojów do obrazów i skrzypiec. Atmosferę targu, przepojoną przez aromat słodkich owoców i zamorskich win, kochał Puszkin, spacerujący tu z obowiązkową ciężką laską.
Przechodzili przez lata i plac tracił swoje handlowe znaczenie ustępując go temu właśnie Przywozowi, Nowemu i Starokońskiemu rynkam. Tu pojawiła się jedna z pierwszych stacji końsko-żelaznej miejskiej drogi, tak nazywanej „konki”, poprzednika tramwaju, późne Belgijskie tramwajowe społeczeństwo.



