HISTORIA I SZCZODRE DARY BESSARABSKIEGO KRAJU. Białogrod-nad-Dniestrem. Szabo.

JEDNODNIOWY TUR DO TWIERDZY AKIERMAŃSKIEJ (BIAŁOGROD-NAD-DNIESREM) Z ODWIEDZANIEM CENTRUM KULTURY WINA „SZABO” I EUROPEJSKIEJ SEROWARNI (z degustacjami) DLA GRUP OD 10 OSÓB
Prawie wszystkie przynęty Bessarabskego kraju w jednym turystycznym pakiecie: dawne czasy, wino, ser….

Spotkanie grupy w Odessie, przejazd w Szabo;

Centrum kultury wina „Szabo”, wycieczka i degustacja win:
Wycieczkowe programy pasjonujące i rozmaite. Tu wszystko oddycha historią, tu wszystko inspiruje współczesnością. Wytrawni znawcy szlachetnych napojów, odwiedziwszy wspaniałe stare obiekty – dwóchsetletnie Królewski, Chieriesnyj, dwupoziomowy podwał, podziemne winione składy i in., mają możliwość zapoznania się z historią wina i samoistnością tierruara Szabo. SZCZEGÓŁOWIEJ O CENTRUM KULTURY WINA „SZABO” – TU;
Europejska serowarnia: wycieczka i degustacja eко-serów, zrobionych w surowym dotrzymaniu technologii holenderskich serowarów:
To nowa, współczesna serowarnia, zbudowana za europejskim wzorcem, w pojednaniu najnowszego i autentycznego sprzętu z Holandii, z oryginalnymi holenderskimi technologiami i ukraińskimi mistrzami-serowarami. Wykorzystują się wyjątkowo holenderskie żywe zakiszenia, które nadają serom szczególną niepowtarzalną, teksturę i cienki twarogowy smak. Użycie lateksu i parafinowego pokrycia zabezpiecza seru prawidłowe dojrzewanie, nadając jemu możliwość dyszeć. Serowarnia ma zamknięty cykl produkcji, od hodowli karmów do przerobu mlecznego surowca i otrzymania końcowego produktu – gatunkowego sera.

Obiad;

Przejazd w Bełgorod-Dnestrowski;

Odwiedzanie Bełgorod-Dnestrowskiej (Akkermańskiej) twierdzy, wycieczka:
Za swoje 2500-letnie istnienie Biełgorod-Dniestrzański odzyskał najbogatszą historię, przeżył liczny epoki historyczne, jego liczne nazwy świadczą o częstym ruchu i zmianie ludności ale brzegi szybkiego Dniestru zawsze gęsto były zaludniane.
Historia Biełgorod-Dniestrzańskiego zaczyna się od końca VI w. do n. e., kiedy wychodźcy z małoazijskogo miasta Mileta na zachodnim brzegu rzeki Dniestr oparli miasto Ofiussu — Tiru. Reszty bardziej starożytnie Tiry, rozmieszczone w miejscu obecnego Biełgorod-Dniestrzańskiego stają się unikatowym zabytkiem historycznym i kultury. W XII w. Biełgorod wchodzi w skład Galicko-Wołynskogo księstwa, z 1214 r. — pod wpływem Wiengierski królestwa. W końcu XIV w. miasto wchodzi w skład Mołdawskiego panowania i zwie się jak Czetatia-Ałbe. On zostaje jego głównym portem i stolicą południowych prowincji Mołdawii. Do tego czasu kończy się i budownictwo potężnej twierdzy — jednego z wystających i ciekawych pomników obronnej architektury średniowiecza. Budownictwo takiego fortyfikacyjnego urządzenia zostało powiązane, przede wszystkim, z polityczną niestabilnością w końcu. O czasie budownictwa twierdzy istnieją różne wersje… SZCZEGÓŁOWIEJ О BEŁGOROD-DNESTROWSKIEJ TWIERDZE – TU.

Odjazd do Odessy.


CENA – od 1280 UAH* (przykładnie 200 PLN) z osoby (cena netto)

*Cena zależy od ilości osób w grupie, cen na usługi kontrahentów i pochodzi w każdym konkretnym wypadku oddzielnie
Cena zawiera: ruch komfortowym transportem, wycieczce na języku polskim, przyprowadzanie grupy na języku polskim, wycieczka w twierdzu Akiermańsku, wycieczka w Centrum kultury wina „Szabo”, degustacja win, wycieczka w Europejską serowarnię, degustacja serów, bilety wstępu, obiad, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: transport w/z Odessy, pamiątki, usługi polskiego organizatora wyjazdów turystycznych.
PROGRAM MOŻE BYĆ ZMIENIONY PO PRAGNIENIU ZLECENIODAWCY