JEDEN DZIEŃ W ODESSIE (ODESIE), TUR

DLA GRUP OD 10 OSÓB

Naprawdę zaznajomić z Odessą za jeden dzień nielekko…., lecz postaramy się…

Podczas jednodniowego tura potraficie popatrzeć Odessę z trzech stron:

naziemną: powozicie się i pospaceruiecie po historycznym centrum Odessy w kompanii naszego przewodnika wycieczki;

podziemną: Odwiedzicie podziemną Odessą, w słynnych na cały świat Odeskich katakumbach;

morskiej: pozachwycacie się wybrzeżem Odessy od strony akwenu Odeskiego zalewu w trakcie morskiej przejażdżki na statku (tylko w okresie od kwiecień-maj po październik).

A w osiennie-zimnij okres, kiedy morskie przejażdżki na statkach zamknięte, będzie zapewniona możliwość spożycia darami winiarskiego regionu w trakcie wycieczki z degustacją w Narodowym centrum naukowym „Instytucja uprawy winorośli i wyrobu win imienia W. Je. Tairowa” (na degustacji przedstawione 14 wyjątkowych gatunków win, które nie realizują się przez sieć handlową)

PROGRAM TURA:

Spotkanie grupy przedstawicielami na dworcu, rozmieszczanie w komfortowym transporcie;

Przeglądowa wycieczka po Odessie (transportowo-piesza);

Wycieczka do Katakumb Odessy:
Odeskie katakumby – fenomen owiany przez mnóstwom zagadek i legend. To podziemne wejścia różnego pochodzenia i przeznaczenia. Dużą część Odeskich katakumb zestawiają stare szyb-kamieniołom (~ 95%) z których zdobywali kamień do budownictwa miasta. Także do Odeskim katakumbom zanoszą drenażowe tunele, «miny» – stare piwnice różnego przeznaczenia, wojskowy zasobniki, wszelki tajemnicze podziemne wejścia i prawdziwe naturalne jaskinie. Zorientować się w splocie podziemnych jam różnego pochodzenia, skomplikowanie czasami nawet samym mieszkańcom Odessy. Podziemia zachowują w sobie ciekawe ślady dawnych epok życia miasta. Tak i samo znajdowanie w katakumbach niesie nie zapominane wrażenia. DOKŁADNIEJ O KATAKUMBACH – TU.
UPRZEDZENIE:
1. Ponieważ w katakumbach całoroczna temperatura na poziomie 12-14 stopniów, przy sobie należy mieć odpowiednią górną odzież i wygodne obuwie;
2. Wejście w katakumby w nietrzeźwym stanie kategorycznie zabronione!
3. Tym, kto cierpi na klaustrofobię i/albo niktofobię, niezbędne o tym uprzedzić towarzyszącego grupy.
Obiad;
Morska przejażdżka na statkach (kwiecień – październik)
Śnieżnobiałe, komfortowe, nowe statki «Pegaz» i «Andromeda» podarują wam prawdziwą radość, poczucie nieskończonej wolności, świeżości i szczęścia! SZCZEGÓŁOWIEJ O MORSKIEJ PRZEJAŻDŻCE – TU.

ALBO

Muzeum sprawy koniaku Szustowa rozmieszczony w części historycznej Odessy — w starych podwał Odeskiej fabryki koniaku. Zapraszamy zapoznać się z jednym z największych Domów koniaku Ukrainy, gdzie doświadczeni specjaliści wyświęcą w tajemnicę stworzenia szlachetnego napoju i pomogą pojąć naukę jego degustacji. Tu można odbędzieć niezapomnianą podróż w czasie i dotknąć się «dolinie aniołów» przy pójściu wydziałów wyrobienia i kupażuwania spirytusów koniaku. Tu otworzy się zasłonę tajemnicy urodzenia koniaku i podzielą się do teraz nieznanymi historijami Starej Odesy. SZCZEGÓŁOWIEJ O MUZEUM SPRAWY KONIAKU SZUSTOWA – TU;

Wolny czas;
Zbieranie grupy. Transfer na dworzec. Wyjazd.


CENA – od 1150 UAH* (przykładnie 180 PLN) z osoby (cena netto)

*Cena zależy od ilości osób w grupie, cen na usługi kontrahentów i pochodzi w każdym konkretnym wypadku oddzielnie
Cena zawiera: ruch po mieście komfortowym transportem, wycieczce na języku polskim, przyprowadzanie grupy na języku polskim, wycieczka w Odeskie katakumby, wycieczka w Muzeum sprawy koniaku Szustowa (degustacja) albo morska przejażdżka, bilety wstępu, obiad, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: transport w/z Odessy, pamiątki, usługi polskiego organizatora wyjazdów turystycznych.
PROGRAM MOŻE BYĆ ZMIENIONY PO PRAGNIENIU ZLECENIODAWCY