PIĘĆ DNI W ODESSIE, O KTÓRYCH NIE MOŻLIWE ZAPOMNIEĆ (WIOSNA-LATO-JESIEŃ)

PIĘCIODNIOWY TUR DO ODESY DLA GRUP OD 10 OSÓB

Program tury:

Dzień 1

Spotkanie grupy przedstawicielami na dworcu (lotnisku), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiad;

Po obiedzie – Przeglądowa wycieczka po Odessie (transportowo-piesza):

Miasto ma niewiele ponad 200 lat, a mimo to wprost przepełnione jest pięknie zdobionymi, historycznymi budynkami i świątyniami, a z większością z nich wiąże się jakaś historia lub ciekawostka. Najbardziej znanym budynkiem w mieście jest zbudowany w XIX w. Teatr Opery i Baletu. Kultowym miejscem Odessy są Schody Potiomkinowskie, z których roztacza się niezapomniany widok na port i dworzec morski. Na szczycie schodów znajduje się pomnik gubernatora Armanda-Emmanuela du Plessis – księcia Richelieu, a kawałeczek dalej na niewielkim skwerze pomnik założycielki miasta – Katarzyny II. Spacerując nadmorskim bulwarem natkniemy się na pomnik Puszkina stojący w pobliżu budynku Starej Giełdy oraz pałac Woroncewa z charakterystyczną kolumnadą zwaną belwederem i pałac Potockich, w którym ma swoją siedzibę Muzeum Sztuki. Jednym z polskich akcentów w Odessie jest kościół św. Piotra, który działa nieprzerwanie od chwili powstania.

ALBO

Wycieczka „Polska spuścizna w Odesie” (transportowo-piesza):

Zapraszamy do świata polskiej kultury naszego świetnego miasta. Dla wielu będzie odkryciem to, że Polacy wnieśli istotny wkład do historii i do architektonicznego wyglądu Odesy. Ogółem polskimi architektami czy po zamówieniach polskiej arystokracji w Odesie było zbudowano więcej 150 historycznych budynków i każdy ma swoją unikalną historię.  Można z rezonem powiedzieć, że Polacy wnieśli do Odesy finezję i szlachetność w kształtowaniu architektonicznego rodzaju miasta. Podczas wycieczki jest unikalna możliwość ocenić piękność Pałacu Potockich (w którym zaraz ma swoją siedzibę Muzeum Sztuki) i poznać historią tego arystokratycznego rodu w Odesie, Archeologicznego muzeum polskiego architekta F.Gonsjorowskiego, Riszeljewskiego liceum do którego Adam Mickiewicz włożył swoje serce, dowiedzieć się o tym, jak na historii Odesy zaciążyły wydarzenia Powstań wielkopolskich, poznać o fenomenie miasta-pobratymca Odesy Gdańsku. Jednym z potężnych polskich akcentów w Odesie jest kościół św. Piotra, który działa nieprzerwanie od chwili powstania, a także Katedra pw Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Rzymsko-Katolickiego Kościoła w Odesie.

Po wycieczce – Morska przejażdżka na statkach (w okresie nawigacji)
Śnieżnobiałe, komfortowe, nowe statki «Pegaz» i «Andromeda» podarują wam prawdziwą radość, poczucie nieskończonej wolności, świeżości i szczęścia! SZCZEGÓŁOWIEJ O MORSKIEJ PRZEJAŻDŻCE – TU.
Wolny czas; 
Dzień 2
Śniadanie. Wolny dzień*
Dzień 3
Po śniadaniu – Wycieczka do Katakumb Odessy:
Odeskie katakumby – fenomen owiany przez mnóstwom zagadek i legend. To podziemne wejścia różnego pochodzenia i przeznaczenia. Dużą część Odeskich katakumb zestawiają stare szyb-kamieniołom (~ 95%) z których zdobywali kamień do budownictwa miasta. Także do Odeskim katakumbom zanoszą drenażowe tunele, «miny» – stare piwnice różnego przeznaczenia, wojskowy zasobniki, wszelki tajemnicze podziemne wejścia i prawdziwe naturalne jaskinie. Zorientować się w splocie podziemnych jam różnego pochodzenia, skomplikowanie czasami nawet samym mieszkańcom Odessy. Podziemia zachowują w sobie ciekawe ślady dawnych epok życia miasta. Tak i samo znajdowanie w katakumbach niesie nie zapominane wrażenia. DOKŁADNIEJ O KATAKUMBACH – TU.
UPRZEDZENIE:
1. Ponieważ w katakumbach całoroczna temperatura na poziomie 12-14 stopniów, przy sobie należy mieć odpowiednią górną odzież i wygodne obuwie;
2. Wejście w katakumby w nietrzeźwym stanie kategorycznie zabronione!
3. Tym, kto cierpi na klaustrofobię i/albo niktofobię, niezbędne o tym uprzedzić towarzyszącego grupy.

Przejazd do Muzeum sprawy koniaku Szustowa 

Muzeum sprawy koniaku Szustowa rozmieszczony w części historycznej Odessy — w starych podwał Odeskiej fabryki koniaku. Zapraszamy zapoznać się z jednym z największych Domów koniaku Ukrainy, gdzie doświadczeni specjaliści wyświęcą w tajemnicę stworzenia szlachetnego napoju i pomogą pojąć naukę jego degustacji. Tu można odbędzieć niezapomnianą podróż w czasie i dotknąć się «dolinie aniołów» przy pójściu wydziałów wyrobienia i kupażuwania spirytusów koniaku. Tu otworzy się zasłonę tajemnicy urodzenia koniaku i podzielą się do teraz nieznanymi historijami Starej Odesy. SZCZEGÓŁOWIEJ O MUZEUM SPRAWY KONIAKU SZUSTOWA – TU;

Przejazd do hotelu, obiad, wolny czas*  

Dzień 4

Śniadanie. Wolny dzień*

Dzień 5

Śniadanie. Wolny czas*. Wykwaterowanie. Odjazd.

_______________


CENA – od 6010 UAH* (przykładnie 936 PLN) z osoby (cena netto)

*Cena zależy od ilości osób w grupie, cen na usługi kontrahentów i pochodzi w każdym konkretnym wypadku oddzielnie
Cena zawiera: ruch po mieście komfortowym transportem, zakwaterowanie (4 noclega w hotele***), wycieczce (4) na języku polskim, przyprowadzanie grupy na języku polskim, morska przejażdżka, bilety wstępu, śniadania (4), obiady (2), degustacja, ubezpieczenie.
Cena nie zawiera: kolacje, przejazd z Polski do Odessy i wstecz, opłata wycieczek fakultatywnych, pamiątki, usługi polskiego organizatora wyjazdów turystycznych.
PROGRAM MOŻE BYĆ ZMIENIONY PO PRAGNIENIU ZLECENIODAWCY