PODRÓŻ NA ŻAGLOWYM JACHCIE

dla grup od 6 do 8 osób

lipiec – wrzesień

Trasa przechodzi od Odessy do m. Dnipro po malowniczych miejscach Ukrainy – dolnym biegu rzeczki Dnipro, Dnieprzańskim limanie z odwiedzaniem Tenderowską mierzeją i przechodzeniem dwóch śluez Kachowskiego zbiornika wodnego.

od m. Odessa do m. Dnipro (Dniepr)

albo

od m. Dnipro (Dniepr) do m. Odessa


Opis trasy

Start w Czarnomorskim jachtklubie (Odessa) finisz w marinie Sić (Dnipro). Trasa: Odessa – Tenderowska kosa – Chersoń – Nowa Kachowka (Maxmarine) – Nikopol – Zaporoże – Dnipro. Trwanie 6 dni (5 nocy). Ogólna odległość 295 mil. Jest możliwy start w m. Dnipro i finisz w Odessie po odwrotnej trasie.

Co na Państwo czeka w tej podróży?

Tydzień nieodżałowanych wrażeń i pobyt na komfortowym cruis’nym żaglowym-ruchliwym jachcie.
Przejście na jachcie przez dwie śluzy Kachowkiego zbiornika wodnego. Spadek wody w Zaporożskiej śluzie 41 metr.
Spacery i koneksje z miastami: Chersoń, Nowa Kachowka, Nikopol, Zaporoże i Dnipro.
Łowienie ryb, kąpiel, szmaragdowe laguny, rzeczne lilie i biały grzybień.
Narodowa ukraińska kuchnia, wino, piwo i raki w kolorystycznych restauracjach nad brzegiem.
I, zazwyczaj, możliwość wziąć udział w kierowaniu żaglowym jachtem: dla doświadczonych jachstmenów to dobry powód doskonalić swoje przyzwyczajenia i zapoznać się z nowym regionem, a dla nowicjuszy – możliwość zakochać się do podróży pod żaglem na zawsze!

Program tura

Na Państwo czeka ochronna przyroda dolnego Dniepru, wyspy i laguny, piesze spacery po ciekawych miejscach, samotnicze zatoki, czysta woda Czarnego morza w rejonie Tenderowskiej kosy, gdzie Państwo będą kąpały się, zażywały kąpieli słonecznej i przeprowadzimy nocy na kotwicy. Przy każdym obozowiskie w marinach będzie wykorzystywały wolny czas według własnego mniemania.
Trwanie podróży : 6 dni i 5 nocy
Trasa: Odessa – Tenderowska kosa (35 mil) – Chersoń (65 mil) – Nowa Kachowka (Maxmarine) (33 mila) – Nikopol (70 mil) – Zaporoże (50 mil) – Dnipro (42 mila). Ogólna odległość 295 mil. Jest możliwy start w Dniprze i finisz w Odessie po odwrotnej trasie.

A teraz – o jachcie:

Współczesne cruis’ne jachty żaglowe-ruchliwe mają bezsprzeczne przewagi w pewności i komforcie dla całej załogi. Toż jachtyng, jak lepszy format aktywnego odpoczynku, dziś taki popularny na całym świecie. Czterdziestostopy (12,8 metrów) jacht Amalfi stanie dla Państwa na te 6 dni komfortowym pływającym hotelem, na pokładzie którego Państwu należy spotykać środki, świtania i dziennie w nowym miejscu.
Wewnątrz: trzy luźne kajuty, salon, toaleta, wyposażony kambuz. Miejsce dla opalenizny na pokładzie, nadmuchiwana łódź z podwieszonym motorem, rybackie sprzęty i kąpielowy trap na rufie jachtu.

CZEGO WZIĄĆ ZE SOBĄ?

Odzież i obuwie
Nieprzemakalna kurtka i spodnie, termiczna bielizna, wiatrówka, czapka, opalacz/wytopu, szorty, adidasy na gładkiej i brudzącej się podeszwie, kapcie dla natrysku, przeciwsłoneczne okulary i krem od słońca dla jaźni i ciała.
Dokumenty
Dowód osobisty, pieniądze (kartka), medyczne ubezpieczenie (koniecznie).
Rekomendujemy wziąć z sobą niektórą sumę gotówki na kieszonkowe koszty, na przykład, na pamiątki.
Opakowywanie rzeczy
Plecak (60-90 l.) czy miękka podróżna torba, koniecznie nieprzemakalna dyplomantka dla dokumentów. Szorstkie walizy Nie Brać!
Lekarstwa
Krem od słonecznej opalenizny, co znieczula, indywidualistyczne medyczne preparaty, środki od morskiej choroby (przy konieczności).
Osobista higiena
Szczoteczka do zębów i pasta, mydło, szampon, wilgotne serwetki, papierowe serwetki.

CENA – 320 EUR z osoby (cena netto)

OKRĘTOWA KASA – 50 EUR z osoby (cena netto)

Cena zawiera: Dzierżawa żaglowego jachtu i usługi fachowego szypra, tankowanie jachtu paliwem i wodą, pościelowa bielizna i ręcznik, nadmuchiwana łódź z motorem dla wylądowania na wyspach i plażach, gaz dla kuchennej płyty, opłata obozowisk w marinach i za przejście śluzami, ubezpieczenie jachtu.
Cena nie zawiera: medyczne ubezpieczenie, przejazd z Polski do Odessy i wstecz, wycieczki, osobiste koszty nad brzegiem. Kapitan (szyper) na pokładzie posila się kosztem załogi, usługi polskiego organizatora wyjazdów turystycznych.